چهارشنبه, 19 مرداد 1401
  • ساعت : ۱۰:۵۶:۲۵
  • تاريخ :
     ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ 
75 روز زودتر از برنامه زمانبندی تعیمرات خطوط لوله
تعمیرات خط لوله سوم سراسری در منطقه سه پایان پذیرفت.
با همت پرسنل سخت کوش و تلاشگر منطقه ۳ عملیات انتقال گاز یکی از بزرگترین پروژه های تعمیرات خطوط لوله شرکت انتقال گاز ایران در طی سالهای گذشته بر روی خط لوله سوم سراسری حدفاصل طراز ناهید تا مجتمع تاسیسات تقویت فشار گاز ساوه انجام پذیرفت.

به گزارش روابط عمومی منطقه ۳ عملیات انتقال گاز : رسول داودی نژاد مدیر منطقه ۳ ضمن اعلام مطلب فوق افزود:  عملیات گسترده تعمیرات 309 نقطه از خط لوله سوم سراسری ، حدفاصل طراز ناهید تا مجتمع تاسیسات تقویت فشار گاز ساوه با نصب ۱۹عدد اسلیو نوع bو  ۲۲۷ مورد تعمیر جوش و با رویکرد استفاده از روش های نوین تعمیرات خط لوله ،  75 روز زودتر از برنامه زمانبندی پیش بینی شده اولیه به پایان رسید و دستاورد مهمی را در زمینه تعمیرات در سرویس خطوط لوله لنتقال گاز رقم زد که طی سال های گذشته بی نظیر بوده است.

داوودی نژاد در ادامه گفت: این عملیات شبانه روزی با پشتیبانی معاونت عملیات خطوط لوله منطقه و با محوریت مراکز  بهره برداری خطوط لوله ساوه و کوه نمک و سایر واحدهای ستادی و عملیاتی اجرا گردید و علیرغم اجرای تعمیرات گسترده بدون حتی یک روز توقف خطوط لوله سوم سراسری و با حداقل افت فشار ممکن بانجام رسید .

داودی نژاد در پایان خاطرنشان کرد:  بدیهی است کلیه اتفاقات شایسته و خوب در خط مقدم عملیات خطوط لوله بدون همدلی و پشتیبانی واحدهای ستادی و پشتیبانی همانند امور بازرسی فنی ، IOC ، تدارکات کالا ، امور مالی و منابع انسانی که در این پروژه نقش به سزا داشتند ، محقق نمی گردید.

لازم به ذکر است خط لوله سوم سراسری به دلیل تامین گاز مناطق و استانهای حوزه شمال و شمال شرق و غرب کشور از اهمیت بسیار زیادی در پایداری شبکه انتقال گاز برخوردار بوده و حفظ و نگهداری از آن به عنوان سرمایه ملی بسیار حائز اهمیت می باشد .

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.14.0
    V5.7.14.0